2017-07-12

Piotr Dowżenko nowym prezesem Remontowa Shipbuliding
Piotr Dowżenko

Piotr Dowżenko nowym prezesem Remontowa Shipbuliding | autor: fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Remontowa Shipbuliding znów ma nowego prezesa. Piotr Dowżenko zastąpił na tym stanowisku Mateusza Filippa, który zarządzał stocznią niespełna rok. Stocznia jest podmiotem prywatnym i należy do Holdingu Remontowa.

Była to wewnętrzna nominacja, bowiem Piotr Dowżenko jest związany z firmami Holdingu Remontowa od 2005 roku. Ostatnio pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Remontowa LNG Systems oraz przewodniczącego Centrum Badawczo-Rozwojowego Remontowa Holding. Z przemysłem morskim związany jest od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Korei Południowej. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. 

To już kolejna zmiana na stanowisku prezesa Remontowa Shipbuilding w ostatnim czasie. Zaledwie rok temu stanowisko to objął Mateusz Filipp, który przed nominacją również był związany z Remontowa Holding. Zastąpił on na tym stanowisku Andrzeja Wojtkiewicza, który dziś jest dyrektorem Zakładu Nowych Budów Stoczni Nauta. 

W kwietniu tego roku doszło też do zmiany na stanowisku prezesa Gdańskiej Stoczni Remontowa, czyli drugiej największej firmy należącej do Holdingu Remontowa. Wieloletniego prezesa Jarosława Flonta zastąpił Adam Ruszkowski, który w GSR pracuje od 1995 roku, a od sierpnia 2011 był członkiem zarządu GSR. 

Remontowa Shipbuilding (wcześniej Stocznia Północna) przez ponad 70 lat działalności zbudowała blisko 1000 statków. Dzisiaj stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, specjalistycznych jednostek przeznaczonych do obsługi szeroko pojętej branży offshore. Powstają tu także promy pasażersko-samochodowe, statki towarowe, holowniki oraz okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentów statków zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.


Czytaj więcej na:
http://biznes.trojmiasto.pl/Piotr-Dowozenko-nowym-prezesem-Remontowa-Shipbuliding-n114674.html##tri

żródło:trojmiasto.pl,

autor: Wioletta Kakowska-Mehring [w.kakowska@trojmiasto.pl] 

 

 

Investor helpline  24h   (+48) 609 860 090

Mapa wizerunkowa

Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013
Realizacja: agencja interaktywna [ zjednoczenie.com ]